فرمانداری تهران با افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها مخالفت کرد+۱۷ هزار راننده تاکسی در معرض بیکاری

فرماندار تهران گفت: فرمانداری تهران با مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در خصوص افزایش نرخ کرایه انواع تاکسی‌ها موافقت نکرد و به این مصوبه اعتراض کرد.
محسن نایبی علت اعتراض به این مصوبه را مغایرت آن با ابلاغیه مقام عالی وزارت کشور مبنی بر مخالفت با هرگونه افزایش کرایه و سایل حمل ونقل عمومی در سال 1391 تا اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها برشمرده است.

متن کامل در ادامه مطلب

بنابر اظهارات نایبی، در ابلاغیه وزیر کشور که به تمامی استانداران سراسر کشور ارسال شده، آمده است: در خصوص آمادگی برای اجرای گام بعدی قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، لازم است ضمن نظارت و پایش مستمر کرایه سامانه‌های حمل و نقل درون شهری (اتوبوس، مینی‌بوس، تاکسی و ...) و عوارض ترتیبی اتخاذ فرمائید تا از هرگونه افزایش قیمت خودداری شود.

فرماندار تهران در پایان از شورای اسلامی شهر تهران خواست نسبت به اعمال ماده80 قانون شوراها در این زمینه اقدام کند.


17 هزار راننده تاکسی در معرض بیکاری


این در حالی است که با اضافه شدن کرایه تاکسی ها هم رییس سازمان تاکسیرانی شهر تهران می گوید: با اجرای قانون منع تردد خودر وهای فرسوده در 8 کلانشهر 17 هزار راننده تاکسی را در معرض بلاتکلیفی و گرفتاری قرار می دهیم.

محمد احمدی بافنده در گفتگو با  مهر با بیان اینکه امسال 17 هزار تاکسی در طرح نوسازی قرار می گیرند که بخشی از آنها عمر خودرویشان بالای ده سال است ،گفت:ما اجرای منع تردد خوردروهای فرسوده در تهران را برای کاهش آلودگی هوا تایید می کنیم اما این قانون در حال حاضر نباید شامل حال ناوگان تاکسیرانی شود .

احمدی بافنده با بیان اینکه میعشت رانندگان تاکسی تنها از تاکسی هایشان تامین می شود اگر این خودروها متوقف شود نان سر سفره این رانندگان را برداشته ایم باید حق و حقوق رانندگان تاکسی در اجرای این قانون مد نظر قرار گیرد.

 وی تاکید کرد: تا زمانی که وزارت صنایع تکلیف تاکسی ها ی فرسوده را مشخص نکند وسایت ایران خودرو که مدتی که بسته است باز نشود نباید پلیس راهور این قانون را برای تاکسی ها اعمال کند.

 رییس سازمان تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به نامه این سازمان به پلیس راهور و نهاد های اجرایی مسوول برای توقف این طرح در خصوص تاکسی ها گفت:مابه شدت مخالف اجرای محدودیت تردد برای تاکسی های فرسوده هستیم زیرا با فوجی از رانندگان گرفتار و معترض روبرو می شویم و دوستان به طور شفاف پاسخ این رانندگان را بدهند و ما نیز همچنان پیگیر این موضوع هستیم.

 حذف صد درصدی تاکسی پیکان از پایتخت

وی ادامه داد: امسال تمامی خودروهای تاکسی پیکان از ناوگان تاکسیرانی بازنشسته می شوند زیرا آخرین تاکسی در سال 83 وارد تاکسیرانی شد.

احمدی بافنده در ادامه با بیان اینکه خوردوی پراید هنوز عمرش در ناوگان تاکسیرانی به حذف نرسیده است گفت:ما هیچ خودروی پراید را دیگروارد ناوگان تاکسیرانی نمی کنیم و از یکی دو سال آینده نیز حذف تدریجی پراید آغاز می شود زیرا این خودرو از سال 85 وارد ناوگان شد. برچست ها : ،،،،