مایکروسافت تا کنون ۶۷ میلیون ایکس باکس ۳۶۰ و ۱۹ میلیون کینکت فروخته است
یوسف مهدی مدیر فروش بخش سرگرمی های تعاملی مایکروسافت می گوید که این شرکت از زمان عرضه Xbox 360 در سال ۲۰۰۵ تا کنون بیش از ۶۷ میلیون دستگاه از این کنسول بازی را فروخته است که بیش از ۵۶ میلیارد دلار پول را به حساب این شرکت روانه کرده است. وی همچنین اشاره می کند که ابزار تشخیص حرکات Kinect تا کنون بیش از ۱۹ میلیون دستگاه فروش داشته است. 
متن کامل در ادامه مطلب

او می گوید که تعداد اعضای سرویس Xbox Live مایکروسافت هم، اکنون به عدد ۴۰ میلیون نفر رسیده است و طبق آمار، کاربران به طور میانگین ۸۴ ساعت از وقت شان در هر ماه را پای ایکس باکس می گذرانند. یوسف مهدی اعتقاد دارد که مایکروسافت هم اکنون بیش از ۴۷ درصد بازار نسل فعلی کنسول های بازی را در اختیار دارد. 


البته وی به این نکته هم اشاره کرده است که علی رغم افزایش سالیانه فروش ایکس باکس، روند رشد تقاضای بازار رو به کاهش گذارده است. این خبر در حالی منتشر شده است که تنها چند روز دیگر با بزرگترین رویداد سالیانه دنیای گیم و بازی (E3 یا نمایشگاه سرگرمی های الکترونیک) فاصله داریم. تا کنون تمامی گفته ها مبنی بر این بوده که نسخه بعدی ایکس باکس (احتمالا Xbox 720 ) طی امسال ارائه نخواهد شد. اما مایکروسافت مطمئنا در این نمایشگاه خبرهای خوشی را در دیگر زمینه های مربوط به گیم برای مان تدارک دیده است. 


پیش بینی شما از نحوه حضور و محصولات ارائه شده توسط مایکروسافت در نمایشگاه پیش رو چگونه است؟


برچست ها : ،،،،،،،،،،،،،،،،