بررسی عملکرد کمیسیون صنایع مجلس توسط وزیر صنعت/ جزییات نشست غضنفری با اعضای کمیسیون صنایع
وزیر صنعت، معدن و تجارت دردیدار با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، از تعامل نزدیک نمایندگان مجلس با حوزه تولید و تجارت کشور قدردانی کرد.
به گزارش خبرآنلاین مهدي غضنفري با بيان اينكه كميسيون صنايع و معادن مجلس بر روي بسته هاي حمايتي بخش توليد نگاهي دقيق، تخصصي و همراه با تعامل داشته ، ابراز اميدواري كرد تا اين رويكرد در مجلس نهم ادامه يابد .
متن کامل در ادامه مطلب

غضنفري همچنين با اشاره به قوانين مصوب در حمايت از توليد ،10 محور اصلي فعاليت هاي اين وزارتخانه در سال توليد ملي را مطرح و با بيان انتظارات توليد از نمايندگان ابراز اميدواري كرد تا اهداف امسال محقق شود.

وي از بهبود محيط كسب و كار و روان سازي امور واحدهاي توليدي ، تاكيد بر بهبود كيفيت محصولات توليد داخل و كاهش قيمت تمام شده به عنوان محورهاي اول و دوم 10محوراصلي در سال توليد ملي نام برد. 

وزير صنعت ،معدن و تجارت ، تكميل ظرفيت توليد واحدهاي توليدي و اتمام طرح هاي نيمه تمام، اولويت دار به عنوان اولويت سوم ياد كرد و گفت : واحدهايي كه با كمتر از ظرفيت موجود كار مي كنند به تامين سرمايه در گردش نياز دارند و همچنين تكميل پروژه هاي نيمه تمام با درصد پيشرفت قابل توجه در سال جاري براي حوزه توليد ازاهميت بالايي برخوردار است .

وي ادامه داد: مديريت واردات و توسعه صادرات غيرنفتي ، تقويت فرهنگ عمومي جامعه در زمينه مصرف توليدات داخلي ، ارتقا فرهنگ رعايت حقوق مصرف كنندگان محصولات ، حمايت از ايجاد صنايع نوين و بكارگيري دانش روز در واحدهاي توليدي ، تامين منابع مالي مورد نياز بخش توليد و صيانت از واحدهاي موجود اولويت هاي چهارم تا هفتم سال توليد ملي در وزارت صنعت ،معدن و تجارت مي باشد.

به گفته وي ، توسعه شهرك ها ، نواحي و زيرساخت هاي صنعتي ، معدني و تجاري و برنامه ريزي راهبردي صنعتي ، معدني و تجاري در سطح ملي و استاني از ديگر اولويت هاي سال توليد ملي در وزارت صنعت ، معدن و تجارت است.


برچست ها : ،،،،