رژیم آذربایجان و خاندان علی اف در آستانه سقوط
فیگارو با اشاره به تنش های جدی میان آذربایجان و همسایگانش، از احتمال وقوع انقلاب نارنجی نظیر آنچه در اوکراین اتفاق افتاد و یا سرنگونی حکومت آذربایجان خبر داد.
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، سایت رادیو فرانسه روز جمعه 5 خرداد(May 25) نوشت: روزنامه فیگارو، در صفحه دوم خود گزارشی مفصلی را از مسابقات بین المللی موسیقی و آواز "یوروویژن"٭ منتشر کرده که در آن نگاهی هم به روابط ایران با آذربایجان محل برگزاری این مسابقات دارد.
مسابقات یوروویژن ٢٠١٢ که هنرمندان موسیقی کشورهای عضو اتحادیه اروپا در آن شرکت دارند، قرار است فردا (شنبه) در آذربایجان افتتاح شود.
پی یر آوریل- خبرنگار اعزامی فیگارو به باکو، در این گزارش می نویسد که برگزاری مسابقات "یوروویژن" پوششی برای مخفی نگاه داشتن عملکرد مستبدانه حکومت آذربایجان است که سال‌هاست توسط خاندان علی اف اداره می شود.

متن کامل در ادامه مطلب

فیگارو با اشاره به وضعیت وخیم حقوق بشر در آذربایجان از عملکرد دولت این کشور در زمینه خراب کردن خانه های مردم برای ساخت محل برگزاری مسابقات "یوروویژن" انتقاد می کند.

این روزنامه همچنین از قول یکی از خبرنگاران رادیو "اروپای آزاد" می نویسد «که خانواده علی اف در ساخت و سازهای مربوط به "یوروویژن" نقش عمده داشته اند.»

خبرنگار فیگارو به گزارش سازمان های غیردولتی در زمینه زندانیان سیاسی آذربایجان اشاره می کند و می نویسد که حدود هفتاد زندانی سیاسی در این کشور وجود دارد.

فیگارو همچنین می نویسد که ده ها نفر از معترضان در تظاهراتی که روز پنج شنبه علیه برگزاری مسابقات "یوروویژن" در باکو برگزار شده بود بازداشت شدند.

فیگارو در پایان این گزارش به تنش های جدی میان آذربایجان و همسایگانش، ایران و ارمنستان اشاره می کند و احتمال وقوع دو چیز را در این کشورمطرح می کند: «یکی انقلاب نارنجی نظیر آنچه در اوکراین اتفاق افتاد و دیگری سرنگونی حکومت مثل آن چه در مصر روی داد.


برچست ها :