رویای جابز : طراحی iCar
به نظر می رسد که رئیس سابق اپل استیو جابز در آرزوی تولید محصولی بوده که هیچ ربطی به سایر تولیداتش ندارد، در واقع رویای او پیش از مرگش طراحی iCar بود.
متن کامل در ادامه مطلب

ماندانا سجادی: هیچ کس نمی تواند تاثیری را که جابز نه تنها بر دنیای فن آوری اطلاعات بلکه روی کل جهان گذاشت انکار کند. حقیقت این است که چه شما طرفدار محصولات اپل باشید یا خیر، استیو جابز نقش عمده ای در تحول بسیاری از جنبه های مهم زندگی ما ایفا کرده است: از راه و روش گوش دادن به موسیقی(آی پاد و آی تونز) تا دسترسی به وب، تحولی در زمینه اسمارت فون ها با ارائه آی فون و در نهایت توسعه و اشاعه دستگاه‌های هوشمند و راهی که تعامل ما را با آنها ساده‌تر کند(آی پد، آی فون).

اما اگر استیو جابز یکی دیگر از جنبه های زندگی ما را می توانست متحول کند ؟ شما دوست داشتید چه باشد؟ خوب البته اتوموبیل!

بر هیچ کس پوشیده نیست که ذهن خلاق جابز خیلی فراتر از عرصه فن آوری اطلاعات و تولید محصولاتی این چنینی عمل کرد، اما امروز ما پی برده ایم که این جاه طلبی او حتی به حوزه وسایل نقلیه 4 چرخی که هر روز ما را جابه جا می کند هم رسیده بوده است. در کنفرانس Fast Company’s Innovation Uncensored ، جی کرو ، مدیر عامل و عضو هیئت مدیره اپل با گفتن این جمله که "رویای جابز پیش از مرگش طراحی خورویی با نام iCar بوده است"، بر شایعات فراوانی که درباره امکان ورود این کمپانی به صنعت خودرو وجود داشت مهر تایید نهاد.

بله ، یک iCar . شاید به خاطر بیاورید که قبلا هم یکی دوبار در این مورد این ماشین چیزهایی شنیده بودید. حتی یکبار جابز و رئیس کارخانه فولکس واگن، مارتین وینترکورن، با همدیگر ملاقاتی هم در زمینه این ایده داشته اند که منجر به چاپ عکس در یک نشریه آلمانی شد.

متاسفانه مرگ به جابز فرصت تحقق رویایش را نداد و ما را در این فکر که چنین خودرویی چگونه می توانست باشد، باقی گذاشت. اما همیشه امیدی هست. کسی چه می داند شاید یک ذهن توانمند و یک طراح شجاع در اپل بتواند این ایده را به تحقق برساند. اما تا قبل از آن ما هم باید مانند جابز در رویای iCar بمانیم.


برچست ها : ،،،