دفاع تمام قد لیلا حاتمی از مهرجویی
حاتمی که «لیلا» به کارگردانی مهرجویی را به عنوان یکی از آثار تحسین شده اش در کارنامه دارد. در این گفت و گو تمام قد در برابر منتقدان مهرجویی ایستاده و از او دفاع کرده است.
 
تماشا: تقریبا عادت مان شده سالی 2، 3 فیلم خوب با بازی لیلا حاتمی، بازیگر شناخته شده سینما، ببینیم. او این روزها هم «نارنجی پوش» را به کارگردانی داریوش مهرجویی بر پرده سینماها دارد. ماهنامه «فیلم» به همین مناسبت در شماره جدید خود، گفت و گوی مفصلی با حاتمی انجام داده است. 
متن کامل در ادامه مطلب

حاتمی که «لیلا» به کارگردانی مهرجویی را به عنوان یکی از آثار تحسین شده اش در کارنامه دارد. در این گفت و گو تمام قد در برابر منتقدان مهرجویی ایستاده و از او دفاع کرده است. 


حاتمی در قسمتی از این گفت و گو در پاسخ به اینکه آیا تفاوت بنیادی در کارنامه کاری مهرجویی از گذشته تا امروز می بیند، گفت: «نه، فکر نمی کنم آن قدر چیز بزرگ و ملموسی باشد. فکر می کنم آدم هایی که نمی دانند چه باید بگویند یا از خودشان تحلیلی ندارند فورا می گویند خب، همین را شنیده ایم و هه دارند می گویند، حالا ما هم همین را بگوییم خیلی خوب است و می توانیم به خودمان موقعیتی بدهیم! به نظر من که اصلا نکته برجسته ای نمی آید. من اصلا نمی آیم به این فکر کنم که فیلمساز از آن موقع تا الان چه فرق هایی کرده؛ خب معلوم است که فرق کرده... شما بیایید ویژگی های هرکدام از این موقعیت ها را بررسی کنید. حتی اگر می خواهید مقایسه کنید، این قباس هدفمند باشد و به اینجا بینجامد که ویژگی ها بررسی بشود. اما اصلا این نیست. فقط دوست داریم بگویمی فلانی فرق کرده؛ اصلا فرق کرده! خب که چی؟!» 


او همچنین در ادامه گفته است: «وقتی آدم از تحلیل ناتوان است می خواهد از مقایسه تفاوت ها به تحلیلی برسد. نکته ای که فیلم مهرجویی را ویژه می کند و توجه ما به عنوان بیننده را جلب می کند، طرز فکر و شادابی شخص آقای مهرجویی است که همین روحیه را هم به فیلم ها و آثارش می دهد. از نظر من، این ویژگی او در این سال ها فرقی نکرده؛ جواب من به شما این است.» 


متن کامل این گفت گو را می توانید در شماره خرداد ماهنامه «فیلم» که اینروزها روی دکه های مطبوعاتی است، بخوانید.


برچست ها : ،،