بازی های آخرالزمانی
RAGE
سوژه آخرالزمان در بازی ها با نزدیک شدن به سال 2012 هر روز بیشتر از قبل مطرح می شود. نگاهی داریم بر 6 بازی که خیلی خوب توانسته اند جو سنگینی را با استفاده از این موضوع درست کنند.
در بازی RAGE یک شهاب سنگ بزرگ به زمین می خورد و تقریباً همه را می کشد. شما یکی از افراد خوش شانسی هستید که نجات پیدا کرده اید و زنده ماندید. شما بازی را از داخل یک فضای غار مانند شروع می کنید و پس از آن آزادانه می توانید در محیط این بازی بچرخید. گرافیک یکی از نکات قوت این بازی بود و هم از نظر هنری و هم از نظر فنی بسیار زیبا بود. بازی داستان خاصی ندارد، ولی شما به خوبی با فضای مرده آن آشنا می شوید و با دیوانه های زیادی که زنده مانده اند، روبرو می شوید.
متن کامل در ادامه مطلب

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

البته در این بازی تمام دنیا به پایان نرسیده، ولی فضاسازی آن دقیقاً این حس را به شما می دهد. این بازی در منطقه ای به نام Zone اتفاق می افتد که توسط مواد رادیو اکتیو نابود شده است. مردم این منطقه به دنبال وسایل با ارزش و هر چیز به درد بخور در محیط هستند که بتوانند یا با استفاده از آن زنده بمانند و یا با فروختن آن پولی بدست آورند. کسانی که به دنبال شکار و پول درآوردن در این وضعیت هستند، S.T.A.L.K.E.R. نامیده می شوند. محیط بازی حس خوفناکی دارد و ساختمان ها خالی و محیط های مرده، وحشتناک هستند. همچنین باید در این بازی مواظب رادیو اکتیوهای موجود در طبیعت هم باشید. در بعضی مواقع بادهای رادیو اکتیویته به سمت شما می آیند که خیلی کشنده هستند و اگر سنگر نگیرید، بدون شک کشته خواهید شد. مواد رادیو اکتیو، موجودات عجیبی را هم به وجود آورده که خیلی خطرناک هستند و تعداد آن ها بسیار زیاد است. در این بازی زنده ماندن یکی از مهم ترین هدف های شما است.


Project Zomboid

 این یک بازی تیراندازی ایزومتریک است که خیلی روی بخش زنده ماندن تمرکز دارد. حتی بازی با این جمله شروع می شود: "تو به این شکل مردی." پس شما از اول می دانید که در آخر خواهید مرد! در ابتدای بازی شما در یک محیط ناشناس بیدار می شوید و حالا باید در محیطی مرده زنده بمانید. بازی ف