این دو مناطق رکورددار تعداد موش در تهران!

به طور واضخ نمی‌توان گفت که کدام منطقه بیشترین تعداد موش را دارد موش در همه جا است اما در برخی مناطق مانند منطقه ۲۰ به دلیل وجود زمین‌های کشاورزی و منطقه ۶ به دلیل وجود رستوران‌ها و فست فودهای مختلف موش بیشتری وجود دارد.
خبرگزاری ایلنا: معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: در دو ماه آینده وضعیت موش‌های شهر تهران تا حدود زیادی ساماندهی می‌شوند. 

مجتبي عبداللهی  درباره وضعیت موش‌های شهر تهران و برنامه برای جلوگیری از ازیاد آن‌ها، اظهار کرد: در این راستا اقدامات متعددی در دستور کار است که می‌توان به تله گذاری و استفاده از سموم جدید اشاره کرد، البته طرح جدیدی نیز برای کنترل موش ها در دست مطالعه است که در صورت نتیجه بخش بودن آن اعلام می‌شود. 

متن کامل در ادامه مطلب

وی با بیان اینکه در دو ماه آینده وضعیت موش‌های شهر تهران تا حدود زیادی ساماندهی می‌شود، افزود‌: نمی‌توانیم ادعا کنیم که موش‌ها را به طور کامل از بین می‌بریم زیرا این امر امکانپذیر نیست اما در بحث کنترل آن برنامه داریم و قطعا وضعیت بهبود می‌یابد. 


معاون خدمات شهری در پاسخ به اینکه در کدام منطقه از مناطق ۲۲ گانه تهران بیشترین کلونی موش شناسایی شده است و آیا برنامه ویژه برای آن دارید؟ اظهار کرد: ‌ به طور واضخ نمی‌توان گفت که کدام منطقه بیشترین تعداد موش را دارد موش در همه جا است اما در برخی مناطق مانند منطقه ۲۰ به دلیل وجود زمین‌های کشاورزی و منطقه ۶ به دلیل وجود رستوران‌ها و فست فودهای مختلف موش بیشتری وجود دارد. 


عبداللهی با بیان اینکه هر جا غذا و آب به اندازه کافی وجود داشته باشد موش رشد می‌کند، گفت: در این راستا در جمع آوری زباله اقداماتی موثری انجام شده است و اگر بتوانیم با آموزش و فرهنگ سازی به شهروندان بیاموزیم که از ریختن زباله به نهر‌ها و جوی‌ها خودداری کنند، می‌توان از رشد این حیوانات موذی جلوگیری کنیم.


برچست ها : ،،،