مدتی پیش، Sony شرکت Gaikai را خریداری کرد. شرکتی که بازی های مختلف را به صورت Cloud برای سیستم های مختلف عرضه می کرد. این اقدام Sony بیانگر آن است که Cloud Gaming در نسل بعد نقش بیشتری را ایفا می کند و استقبال ها از آن نیز بیش از حال حاضر خواهد بود. اما خریداری شرکت Gaikai مزایایی هم در بر دارد که می تواند شبکه PSN را متحول کند. در این مطلب به بررسی این قابلیت ها و تغییرات احتمالی می پردازیم.
سازگاری با بازی های قدیمی

استفاده از تکنولوژی Cloud باعث می شود که Sony بتواند بازی های PS2 را به طور کامل برای PS3 عرضه کند و کاری کند که این بازی ها، هم روی مدل های قدیمی و هم روی مدل های جدید اجرا شوند. سیستم Gaikai کاری می کند که Sony بتواند تمام بازی های نسل قبل خود را بدون ایجاد تغییر خاص در داخل آن ها برای PS3 عرضه کند و همین طور یک پشتیبانی کامل از بازی های قدیمی اش را به کنسول PS3 اضافه کند.
متن کامل در ادامه مطلب

بازی های نسل بعد در دستگاه نسل قبل

سیستم Cloud می تواند کاری کند که بازیکنان برای لذت بردن از نسل بعد کنسول های بازی نیازی به خرید یک کنسول جدید نداشته باشند. سیستم Gaikai می تواند همانند OnLive دموهای بازی های نسل بعد را برای کنسول های نسل حاضر و PS3 اجرا کند. به طور مثال، می تواند یک نسخه رایگان از بازی های PS4 را برای کنسول PS3 اجرا کند تا بازیکنان با دیدن آن ها در فکر خرید یک کنسول جدید باشند.

انتظارها به پایان می رسند

مشکلات اجرایی و Updateهای پی در پی باعث می شوند که قبل از انجام هر بازی، مدتی را منتظر بمانید. اما Gaikai می تواند این انتظارها را از بین ببرد. حتی Sony با این کار می تواند محدودیت حجم Updateها را نیز از بین ببرد. این خبر خوبی برای اکثر بازیکنان خواهد بود. همچنین با این کار دیگر خبری هم از زمان نصب طولانی مدت بازی های روی PS3 نخواهد بود.

تعامل بین پلتفرم های مختلف

حتماً می دانید که تعامل بین پلتفرم های مختلف کم کم به یک مبحث مهم تبدیل شده و کمپانی هایی مانند Microsoft نشان دادند که حرکت بزرگی در این زمینه داشته اند و در آینده همه سیستم های این کمپانی با Xbox Live و قابلیت های آن هماهنگ خواهند بود و می توانند با هم در ارتباط باشند. حال Sony می تواند با Gaikai دقیقاً همین کار را برای سیستم هایش انجام دهد. Cloud Gaming می تواند کاری کند که شما یک بازی را روی تمام پلتفرم های خود اجرا کنید. به طور مثال با Gaikai می توانید بازی MotorStorm را روی PSVita، تلویزیون های Sony، تبلت و تلفن های همراه بازی کنید.

نویسنده: مجید نوردوست
منبع:فورفان


برچست ها : ،،،،،،،