بازداشت عامل تهیه فیلم‌های مستهجن از دختران در اینترنت

ایسنا نوشت:
رییس پلیس فتای استان سمنان از شناسایی و دستگیری عامل اغفال دختران در فضای مجازی خبرداد.
سرگرد سیدعلی میراحمدی با اعلام این خبر گفت: چندی پیش پرونده‌ی نیابتی از یکی از استان‌های غربی کشور به این پلیس ارسال شد که در آن زنی از شخصی ناشناس که از طریق اینترنت و با استفاده از اتاق‌های گفت‌وگو (چت روم) عکس‌های شخصی وی را به دست آورده و با تهدید انتشار آنها در شبکه‌های اجتماعی قصد اغفال و اخاذی را داشت، شکایت کرده بود. ماموران پلیس فتای سمنان با حساسیت ویژه، پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و پس از انجام عملیات‌های پیچیده در فضای مجازی سرانجام متهم را شناسایی کردند.

متن کامل در ادامه مطلب

میراحمدی ادامه داد: متهم به هویت «ع-ج» دارای تحصیلات عالی دانشگاهی و مجرد که تبهر خاصی در کار با رایانه و اینترنت دارد. پس از دستگیری متهم که با هماهنگی مقام قضایی صورت گرفت، ماموران پلیس فتا از منزل وی نیز بازرسی انجام دادند و تعداد زیادی گوشی تلفن همراه و 31 عدد سیم کارت تلفن همراه را کشف و ضبط کردند.

میر احمدی گفت: از تجهیزات رایانه‌ای متهم نیز در «آزمایشگاه ادله دیجیتال» پلیس فتا بازبینی به عمل آمد که متاسفانه تعداد زیادی عکس و فیلم مستهجن از دختران جوان ناشناس کشف شد. پس از کشف این موارد، متهم مورد بازجویی فنی قرار گرفت که با مشاهده اسناد و مدارک ماموران پلیس فتا، راه فراری برای خود ندید وبه بزه انتسابی اعتراف کرد.

به گفته رییس پلیس فتای استان سمنان، در بررسی‌های پلیس مشخص شد دختران جوان فراوانی قربانی این فرد بودند که متهم پس از دسترسی به عکس و فیلم‌های آنان، طعمه‌های خود را مجبور به حضور در مقابل وب کم و اعمال خلاف عفت می‌کرده و از این طریق به دنبال اخاذی و سوءاستفاده بوده است.

رییس پلیس فتای استان سمنان با بیان اینکه تحقیقات پلیس درباره این پرونده همچنان ادامه دارد به کاربران اینترنت هشدار داد: هنگام حضور در اتاق‌های گفت‌وگو و استفاده از وب کم احتیاط‌های لازم را مدنظر قرار دهند.


برچست ها : ،،