گردهمایی جاسوس ها

n و استودیوی بازیسازی Eurocom پنجاهمین سالگرد تولد جیمز باند (James Bond) را با ساخت یک بازی اول-شخص از این سری محبوب جشن می گیرند. بازی ای که تنها روی یک شخصیت از فیلم های ساخته شده از جیمز باند تمرکز ندارد و حتی به 5 نفر نیز اکتفا نکرده و ما در آن با 6 شخصیت مختلف که تاریخ جیمز باند را به نمایش درمی آورند، روبرو هستیم. باید این موضوع را در نظر داشت که حضور این شخصیت ها چیز بدی در بازی نخواهند بود، اما نمایش بازی ای که هر کدام از این شخصیت ها در آن خوب ظاهر شوند، کار سختی است.

این بازی نیز همانند سایر بازی های تیراندازی ای که از روی جمیز باند ساخته می شوند به شما امکانات مختلفی می دهد تا هر مرحله را به روش های مختلف به پایان برسانید. می توانید همانند یک انسان دیوانه و تفنگ به دست، هر کسی را که در بازی مشاهده می کنید، از بین ببرید و یا می توانید با تجهیزات جالبی که باند در اختیار دارد، مراحل را به صورت مخفی-کاری به پایان برسانید. یکی از وسایل همراه شما، یک ساعت مخصوص است که نوعی رادار در آن وجود دارد و به شما موقعیت دشمنان را نشان می دهد. البته باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که قسمت های اکشن بازی هیجان کمتری از سری Call of Duty دارند و استفاده از حالت مخفی-کاری و از بین بردن دشمنان با چاقو و ابزار مختلف بیشتر در بازی جلب توجه می کند.
حالت اول-شخص چالش های بسیار خوبی به وجود آورده و بازیکنان با قسمت های هیجان انگیزی در طول بازی مواجه می شوند. در 007 Legends شاهد Set Peaceهای مختلفی هستید که صحنه های اکشن نفس گیری را به نمایش درمی آورند. بازی در این قسمت ها هیچ محدودیتی را رعایت نکرده و انواع و اقسام درگیری ها را مشاهده خواهید کرد. یکی از صحنه های جالبی که به تازگی از این عنوان به نمایش درآمده، مربوط به شخصیت گوستاو گریوز (Gustav Graves) از فیلم Die Another Day بود. این صحنه شبیه آن چیزی درآمده بود که قبلاً در بازی Fight Night شاهد بودیم و حالت اول-شخص بازی نیز کمک می کرد که جاخالی دادن از حمله های مختلف هیجان انگیز باشد.
متن کامل در ادامه مطلب

صحنه بعدی بازی نیز مربوط به فیلم Die Another Day بود که در آن جیمز باند با یک اتومبیل Aston Martine در تعقیب یکی از اهدافش بود. او به دنبال یکی از آدم بدها است که از اتومبیلش بمب پرتاب می کند. در زمان بازی باید به شکلی اتومبیل را کنترل کنید که بمب ها به آن برخورد نکنند. البته این صحنه از بازی باعث شده که به یاد عنوان هایی مانند Mario Kart نیز بیفتیم. عنوانی که در آن شخصیت های مختلف همیشه بمب ها و آیتم های مختلف را برای متوقف کردن شما از ماشینشان پرتاب می کنند. حالت کلی سری فیلم های جیمز باند به این شکل است که هر کدام از آن ها در منطقه های مختلف که دارای آب و هوای گوناگون هستند، رخ می دهند.بازی شما را از محیط های برفی Die Another Day و مبارزه با گوستاو به بخش های دیگری مانند مبارزه با رئیس یک باند قاچاق در فیلم A License to Kill می برد. چیزی که در این بازی مشخص نشده، این است که مأموریت های جدیدترین جیمز باند که دنیل کریگ (Daniel Craig) نقش آن را ایفا می کند، هنوز مشخص نیستند. مأموریت های او با شون کانری (Sean Connery)، تیموتی دالتون (Timothy Dalton) و پیرس برازنان (Pierce Brosnan) متفاوت است. حضور کریگ تأیید شده، اما صدای اصلی او برای این بازی ضبط نشده است. به نظر می رسد که مأموریت های این شخصیت با آن چیزی که تا کنون در فیلم ها نیز مشاهده کرده اید، متفاوت است، اما هنوز روند گیم پلی و شکل آن مشخص نشده است. برای فهمیدن این موضوع باید تا ماه اکتبر که این بازی منتشر می شود، صبر کرد. همچنین به تازگی اعلام شده که بخش هایی از این بازی به فیلم Skyfall که مدتی دیگر راهی سینما می شود نیز اختصاص دارند.


نویسنده: مجید نوردوست از پردیس گیم


برچست ها : ،،،،،،،