یکصد میلیارد یورو، هزینه خروج یونان از حوزه یورو +فیلم

درحالی که مسئولان اقتصادی اروپا و صندوق بین المللی پول، برای اولین بار از احتمال خروج یونان از حوزه یورو سخن می گویند ، هزینه اقتصادی آن را نیز برآورد می کنند.
متن کامل در ادامه مطلب

به گزارش سایت طلا، بنا به اولین ارزیابی های انجام شده در مورد خروج یونان از حوزه ی یورو، نتایج بدست آمده حاکی از این موضوع می باشند که برای حوزه یورو حدود یکصد میلیارد یورو هزینه دربر خواهد داشت. این هزینه متوجه بانک مرکزی اروپا، صندوق بین المللی پول و اتحادیه اروپا خواهد بود.

کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول روز پنجشنبه گفت:

“ما در صندوق بین المللی باید برای هر مسئله ای از نظر تکنیکی آمادگی داشته باشیم و این کار ما می باشد. اما می دانید که من آن را به عنوان راه حل مطلوب پیشنهاد نمی کنم، بلکه فقط آن را در چهار چوب گزینه های متعددی مطرح کرده ام.”

از سوی دیگر ماریو دراگی رئیس بانک مرکزی اروپا ضمن آنکه برای اولین بار از امکان خروج یونان از اتحاد پولی اروپا سخن گفت، تاکید کرد که قویا ترجیح می دهد یونان خارج نشود.

پس از اظهار نظر ماریو دراگی، بانک مرکزی اروپا، ارائه ی وام به بانک های یونان را به بانک مرکزی این کشور محول کرد.

در حالی که بازارها و بانک مرکزی اروپا، انتظار کمک بیشتری از دولت موقت و بانک مرکزی یونان برای عبور از مرحله کنونی را دارند، اما از آنجا که اختیارات دولت موقت یونان به برگزاری دور جدید انتخابات محدود می شود، روند تجدید سرمایه گذاری بانک های یونان با مشکلات تازه ای روبرو شده است.


برچست ها : ØŒ