کنفرانس D10، مصاحبه‌های روز پایانی
در دو روز گذشته با مصاحبه‌های مهم کنفرانس D10 با شما بودیم. امروز نیز با خلاصه‌ای از مصاحبه‌های روز آخر، پوشش این کنفرانس را خاتمه می‌دهیم. در ادامه مطلب با نارنجی باشید تا نکات مهم صحبت‌های رید هافمن و جف وینر از LinkedIn، سوزان وُجسیسکی و ساندار پیچای از گوگل، و تونی بِیتس رئیس بخش اسکایپ در مایکروسافت را تقدیم شما کنیم.

متن کامل در ادامه مطلب

رید هافمن و جف وینر از LinkedIn

این دو که عرضه عمومی سهام کمپانی‌شان بهترین نمونه تکنولوژیک زنده در اذهان است، در گفتگو با کارا سویشر از ایده‌های خود برای یک شبکه اجتماعی بسیار حرفه‌ای‌تر و تأثیرگذارتر خبر دادند. 

رید هافمن از مؤسسین و اینک رئیس هیئت مدیره LinkedIn، به همراه مدیر اجرایی این کمپانی بر روی صحنه کنفرانس D10 حاضر شد تا درباره شبکه‌های اجتماعی صحبت کند. هافمن گفت: «فکر می‌کنم دره سیلیکون دارد مرگ روندهای قدیمی را پیش از وقوع‌شان اعلام می‌کند.» به نظر او با موفقیت انواع شبکه‌های اجتماعی، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان هم به این عقیده رسیده‌اند. هافمن معتقد است که هنوز فرصت‌های بیشتری وجود دارد. دو سرمایه‌گذاری آخر او عبارتند از Wrapp که در حوزه ارسال هدایا و کارت‌های تبریک در شبکه‌های اجتماعی کار می‌کند، و Edmodo که به معلمین امکان می‌دهد کلاس‌های درس خصوصی با امنیت بالا درست کنند. 

از منظر چشم‌انداز کلی سرمایه‌گذاری، هافمن این نقد را منعکس می‌کند که در دره سیلیکون پول‌های زیادی برای معاملات شبیه به هم خرج می‌شود که در نتیجه آن، ارزش گذاری‌ها به طور مصنوعی بالا رفته و قابل تحمل نیست. 

وینر و هافمن اهداف و برنامه‌های آینده LinkedIn را این‌طور بر می‌شمارند: 
1. وصل کردن استعداد‌ها به فرصت‌های کاری، در مقیاسی وسیع‌تر از قبل. 
2. کارکرد و هدف LinkedIn وقت‌گذرانی نیست؛ بلکه در خدمت اعضا و برای معرفی توانایی‌های حرفه‌ای آنها است. 
3. LinkedIn پلتفرمی است برای حرفه‌ای‌ها تا زندگی کاری‌شان را سمت و سو بدهند. 
4. LinkedIn کسب‌و‌کاری است برای کمک به سایر کمپانی‌ها در امر استخدام، بازاریابی و فروش. 
5. مهمترین ارزش در LinkedIn این است که «اعضا در اولویت اول قرار دارند.» 
وینر می‌گوید که اهداف فعلی LinkedIn شامل ساده‌سازی محصولاتش -از جمله نوسازی‌های اخیر بر روی اپلیکیشن‌های موبایل- رشد و محلی‌سازی، و توسعه محصولاتی برای پرداخت نقدی هستند.

گفتگو با سوزان وُجسیسکی و ساندار پیچای از گوگل
این روزها چیزهای معجزه‌آسای زیادی در اینترنت هست، ولی تبلیغات یکی از آنها نیست. والت ماسبرگ در گفتگو با سوزان وُجسیسکی و ساندار پیچای (هر دو از گوگل)، پس از ابراز این نظر اضافه کرد که به نظر یک استثنا وجود دارد: و به نظر او، آن استثنا چیزی نیست جز اینکه گوگل بلد است درست زمانی که مردم به تبلیغ‌ها نیاز دارند، آنها را جلوی چشمشان بیاورد.

وُجسیسکی می‌گوید: «یکی از چیزهایی که خیلی اهمیت دارد لحظه‌ای بودن (سرویس‌ها) است.» چیزی که در محصول پرچم‌دار گوگل، یعنی موتور جستجوی آن ریشه تنیده. جستجو افراد را به هدف‌شان می‌رساند، زیرا جستجور در واقع تمرکز بر روی یافتن یک چیز خاص در یک زمان خاص است: «اطلاعات تبلیغاتی، و هدف‌گیری برای ارائه آنها در زمان درست و به طور درست است که تفاوت‌ها را ایجاد می‌کند.» وُجسینسکی می‌گوید از لحظه انجام جستجو است که سیستم‌های تبلیغاتی هوشمند و یادگیرنده گوگل وارد عمل می شوند و یک نقش کلیدی را در موفقیت سیستم جستجو برای نشان دادن مناسب‌ترین تبلیغات در بهترین موقعیت‌ها، ایفا می‌کنند. 

گوگل در فصل اخیر درآمد 8.1 میلیارد دلاری را اعلام کرد، پس مسلماً آنها کارشان را درست انجام می‌دهند. اما در مقایسه، فیسبوک هنوز تبلیغاتش را آشکارا تصادفی ارائه می‌کند و این مسئله قبل از عرضه عمومی سهامش نیز به کمپانی صدمه زد، زیر ا جنرال موتورز به طول کامل قراردادهای تبلیغاتی‌اش را با فیسبوک به هم زد.

گوگل و دو سیستم‌عامل
از ساندار پیچای پرسیده می‌شود که چرا گوگل سیستم عامل کروم و اکوسیستم پیرامون آن را در کنار سیستم‌عامل موبایلیِ گوگل یعنی اندروید همچنان حفظ کرده است. پیچای می‌گوید کار به جایی رسیده که حتی مادربزرگش هم این سؤال را از او پرسیده. او در پاسخ به ماسبرگ می‌گوید که به نظرش انتقادات تا حدی غیرمنصفانه هستند، چون رقبای گوگل مثل مایکروسافت و اپل هم سیستم‌عامل‌های دسکتاپ و موبایل متفاوتی دارند: «اندروید کاملاً موفق است، بیش از این نمی‌شود به آن افتخار کرد و در کنار این، برنامه‌های فوق‌العاده‌ای هم برای تبلت‌ها داریم.» اما در مورد کروم می‌گوید: «اساساً یک نوع جدید از رایانش به حساب می‌آید» که اپلیکیشن‌ها و داده‌ها هر دو در فضای ابری هستند و «واقعاً هیچ عملیاتی بر روی کامپیوتر شخصی انجام نمی‌شود.» کروم‌بوک‌ها هنوز آنقدرها موفق نشده‌اند، ‌ولی گوگل در رابط کاربری کروم تجدیدنظر کرده و به زودی حضور فیزیکی خود در بخش خرده‌فروشی را هم افزایش خواهد داد.

پاسخ وُجسینسکی به درخواست اَری امانوئل در مورد کپی‌رایت فیلترینگ
شب گذشته در D10 اَری امانوئل (یک ایجنت هالیوودی خبره و مدیرعامل مشترک شرکت William Morris Endeavor) از گوگل خواست که به فیلتر کردن محتواهایی که ناقض کپی‌رایت هستند کمک کند. او گفت که نمی‌تواند بفهمد چرا گوگل نتوانسته در مقابل سرقت‌های آنلاین سیستم فیلترینگ برقرار کند، در حالی که اینکار را در مورد هرزه‌نگاری از کودکان انجام داده. و اضافه کرد که اهالی دره سیلیکون تمایلی به نشستن بر سر میز و رسیدن به طرحی بهتر از SOPA ندارند. 

وُجسینسکی در پاسخ به این ادعا می‌گوید: «من فکر می‌کنم او اطلاعات غلطی داده، اطلاعات خیلی غلط. ما نمی‌خواهیم کسب‌و‌کارمان را بر پایه دزدی استوار کنیم.» همچنین نظر امانوئل در مورد عدم حضور گوگل بر سر میز مذاکرده را رد می‌کند و می‌گوید: «این یک مشکل تکنیکی نیست، بلکه بیشتر یک مشکل مربوط به کسب‌و‌کار است.» و اضافه می‌کند که حتی وکلای درگیر یک محتوای ساده هم نمی‌توانند بر سر اینکه چه کسی صاحب چه اجزایی از آن است توافق کنند. از نظر او تشخیص کپی‌رایت بسیار سخت است و مثل هرزه‌نگاری کودکان نیست که با دیدن بتوان به راحتی آن را تشخیص داد. ساندار پیچای هم می‌گوید که گوگل 30 میلیون دلار خرج ساختن سیستم شناسهٔ محتوا (Content ID) کرده است که محتواهای قرار گرفته روی یوتوب را از نظر کپی‌رایت مورد بررسی قرار می‌دهد. و اینکه گوگل در هر سال بیش از 1 میلیون URL را از جستجویش حذف می‌کند. وُجسینسکی هم اضافه می‌کند که راه‌حل‌های تکنولوژیک گوگل، اصل مسئله را حل نمی‌کند.

گفتگو با تونی بِیتس رئیس بخش اسکایپ در مایکروسافت
رئیس اجرایی اسکایپ، تونی بِیتس مردی است که پشت پرده بزرگترین خرید تاریخ مایکروسافت قرار دارد. او جاه‌طلبی خود برای آینده سرویس تماس اینترنتی را با گفتن این حرف به کارا سویشر نشان می‌دهد: «اگر بتوانیم به یک میلیارد تماس برسیم، من خیلی خوشحال خواهم شد، و در مسیر انجام چنین کاری هستیم.» 

بیتس می‌گوید که هم‌اکنون با 250 میلیون کاربر فعال در هر ماه، اسکایپ در یک چهارمِ مسیر خود تا هدف 1 میلیارد تماس در هر ماه است. این آمار در زمان نهایی شدن خرید 8.5 میلیاردی اسکایپ توسط مایکروسافت یعنی 8 ماه قبل، 170 میلیون بود. 

بِیتس می‌گوید که برای طی کردن مسیر باقی مانده، اسکایپ تمرکزش را روی دو بخش در حال رشد گذاشته؛ تلفن‌های همراه و اتاق‌نشیمنِ خانه‌ها: «من دوست دارم اسکایپ را مثل یک میز آشپزخانه مجازی در نظر بگیرم. در آینده خواهیم دید که ویدئو‌کنفرانس‌ها توسط فقط یک نوع دستگاه تشکیل نخواهند شد. خواهیم دید که شما در جایی که می‌خواهید و با وسیله‌ای که می‌خواهید، به جلسات خواهید پیوست. اتاق‌نشیمن هم فضای مهمی است.» 

بِیتس بدون محدودیت، از یکپارچگی اسکایپ با ویندوز 8 دسکتاپ، نسخه لمسی، و همین‌طور نسخه موبایل آن صحبت می‌کند. ولی وقتی صحبت به Xbox و استفاده از کینکت می‌رسد، کمی مبهم حرف می‌زند: «کینکت یکی از جذاب‌ترین روش‌های وارد کردن دستورات است که تا الآن دیده‌ایم. من با Game هم درگیر بوده‌ام، بچه‌هایم عاشقش هستند، ولی کینکت فقط برای بازی نیست... به گمانم صدا هم یک روش دیگر برای وارد کردن دستورات است. کار ما می‌تواند این باشد که با استفاده از کینکت یک لایهٔ ارتباطی را به عنوان وسیله‌ای برای وارد کردن دستورات حرکتی طراحی کنیم.» 

بِیتس تأکید می‌کند که پروژه اسکایپ در مایکروسافت به خوبی به حیاتش ادامه می‌دهد و حفظ فرهنگ کاری مختص اسکایپ برای هر دو مجموعه از اهمیت زیادی برخوردار بوده. او می‌گوید از نظر فرآیند کاری، اسکایپ بیش از آنکه با مایکروسافت یکپارچه شود با آن هماهنگ شده، ولی از منظر محصولات، یکپارچگی بیشتری را شاهد خواهیم بود: «یکی از کارهایی که مشغولش هستیم تمرکز دو برابری بر روی ویندوز 8 است.» 

در مورد محصولات آتی، بِیتس نیز مثل تیم کوک مخفی‌کاری می‌کند و تنها به اشاره‌ای گذرا به یکپارچگی اسکایپ با ویندوز 8 بسنده می‌کند. در مورد ویندوز فون، مشخصاً فرصت ارائه اولین و بهترین محصول بر روی پلتفرم موبایل مایکروسافت وجود خواهد داشت: «به گمانم ویندوزفون عالی است، مطمئن هستم که می‌توانیم به ارزش‌های آن اضافه کنیم.» در کل ورود به حیطه دستگاه‌های موبایل برای اسکایپ از اولویت برخوردار است، و این شامل کار روی تمام پلتفرم‌های غالب بازار می‌شود شامل اندروید و iOS می‌شود.


برچست ها : ،،،،،،،،،،،،