کاهش بهای شکرخام به کمترین میزان طی21 ماه اخیر

در روزها و هفته های اخیر، افزایش صادرات شکر خام از هندوستان و افزایش تولید شکر در مناطق مرکزی و جنوبی برزیل مهمترین عوامل کاهش قیمت شکر بوده اند؛ اما این بار ظاهراً عامل دیگری موجب رسیدن بهای شکر خام به کمترین میزان آن در 21 ماه گذشته شده است.
روز گذشته بهای شکر خام در بازار معاملات آتی نیویورک به کمترین میزان خود در 21 ماه گذشته رسید.

به گزارش بورس نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز از نیویورک، روز سه شنبه هر پوند شکر خام برای تحویل در ماه جولای، با کاهش بسیار تکان دهنده 2.8 درصدی نسبت به روز قبل از آن، به قیمت 19.8 سنت معامله شد. بدین ترتیب برای اولین بار از اول سپتامبر 2010 بهای شکر خام به کمتر از 20 سنت در هر پوند سقوط کرد.
متن کامل در ادامه مطلب

در روزها و هفته های اخیر، افزایش صادرات شکر خام از هندوستان و افزایش تولید شکر در مناطق مرکزی و جنوبی برزیل مهمترین عوامل کاهش قیمت شکر بوده اند؛ اما این بار ظاهراً عامل دیگری موجب رسیدن بهای شکر خام به کمترین میزان آن در 21 ماه گذشته شده است. با نگاهی به معاملات روز گذشته شکر خام در بازار نیویورک به راحتی می توان دریافت که عوامل تکنیکال بیشتر در کاهش شدید قیمت این محصول موثر بوده اند.


نکته کاملاً مشهود در معاملات روز گذشته بازار نیویورک این بود که کارگزاران و بورس بازان نیویورکی تلاش گسترده ای را برای نقد کردن دارایی های خود آغاز کرده اند. در معاملات دیروز، کف قیمتی جدید شکر که هفته گذشته با قیمت 20.07 سنت در هر پوند تشکیل شده بود به راحتی شکسته شد؛ این عامل موجب شد تا دستور فروش اتوماتیک در مقیاس وسیعی از سوی پایانه های معاملاتی بازار صادر شود. فروش پله ای برای جلوگیری از زیان بیشتر نیز در دستور کار اکثر معامله گران قرار گرفت. اینگونه بود که شرایط برای سقوط آزاد قیمت شکر مهیا شد.


مایک مک دوگال نایب رئیس ارشد شرکت کارگزاری Newedge آمریکا در این رابطه می گوید: کاملاً مشخص است که عوامل تکنیکال بیشترین نقش را در سقوط روز گذشته بازار شکر داشته اند. قیمت کنونی شکر خام می تواند برای مصرف کنندگان جذاب باشد. شاخص توان نسبی شکر به عدد 28.5 رسیده است؛ به عبارت دیگر حجم فروش شکر خام در روزهای گذشته بیش از حد بوده است. تحلیل های تکنیکال به ما می گویند که در روزهای آتی با کاهش عرضه و افزایش تقاضا، بهای شکر افزایش خواهد یافت".


مهمترین رویدادهای خبری در شبانه روز گذشته:


رویترز


بانک جهانی پیش بینی خود از رشد اقتصادی چین را کاهش داد.


کاهش بهای مس در بازار فلزات لندن به دلیل عدم اطمینان سرمایه گذاران به بهبود وضعیت اقتصاد اروپا


اسوشیتد پرس


سقوط شاخص بازارهای بورس آسیایی در پی افزایش نگرانی ها از اوضاع سیاسی یونان


بانک جهانی: وضعیت کنونی اروپا و آمریکا می تواند تهدیدی برای رشد اقتصادهای نوظهور آسیایی باشد.


افزایش خرید و فروش مسکن در سرتاسر آمریکا


موافقت اصولی ایران با بازدید بازرسان سازمان ملل از تاسیسات هسته ای آن


مارکت واچ


احتمال کاهش مجدد رتبه اعتباری ایتالیا و اسپانیا


بلومبرگ


افزایش کمتر از حد انتظار ارزش صادرات ژاپن در ماه آوریل


وزیر دارایی ژاپن خواستار در نظر گرفتن محرک های اقتصادی بیشتر از سوی بانک مرکزی این کشور شد.


ارزیابی مثبت مقامات فدرال رزرو از رشد بخش کشاورزی و صنایع سنگین در آمریکا


برچست ها :