چگونه از تلفن ثابت پیامک ارسال کنیم؟


با راه‌اندازی سرویس "ارسال پیامک در شبکه تلفن ثابت" (FIX SMS)، ارسال و دریافت پیام از شبکه تلفن ثابت به ثابت، ثابت به سیار و بالعكس امکان‌پذیر است.
ارايه سرويس پیامک در شبکه تلفن ثابت از طریق گوشی‌هایی امکان‌پذیر است که اولاً استاندارد باشند،‌ ثانياً قابليت ارسال يا دريافت پيامك را دارا باشند.
براي استفاده از اين خدمت،‌ نياز به ثبت‌نام و پرداخت وجه اوليه نيست و تمامي مشتركان تلفن ثابت مي‌توانند با تهيه گوشي با شرايط ذكر شده، از اين سرويس بهره‌مند شوند.

متن کامل در ادامه مطلب

روش ارسال پیام از شبکه تلفن ثابت


براي ارسال پیام از شبکه تلفن ثابت، ابتدا بايد وارد منوي دستگاه تلفن خود شده و شماره 9717000 را در قسمت SMS Center در هر دو قسمت Deliver و Submit وارد كنيد.

پس از آن پيام‌هاي خود را با انجام مراحل زير ارسال كنيد:

1- دکمه نوشتن (Write)را فشار دهید.

2- پیام خود را توسط دکمه‌های موجود تایپ کرده و دکمه OK را فشار دهید.

3- شماره تلفن مقصد (گیرنده) را وارد کرده و دکمه OK را فشار دهید.

پیام شما ارسال خواهد شد و پیغام موفق (Successful) روی گوشی شما نمایش داده می‌شود.

درصورت دريافت پيام توسط گيرنده،‌ گوشی شما با پخش آلارم و اعلام روی صفحه نمایش، تحویل موفق پیام (delivery) را به شما اعلام می‌کند.

درصورت دريافت پيام توسط گوشي شما،‌ دكمه "خواندن" پيام (read)‌ را فشار دهيد. بدين ترتيب آخرين پيام دريافتي شما روي گوشي نمايش داده مي‌شود.


تعرفه ارسال پيامك شبكه تلفن ثابت


- تلفن ثابت به ثابت (شهري)‌ يك پالس - تلفن ثابت به ثابت (بين شهري)‌ دو پالس - تلفن همراه به ثابت (شهري و بين‌شهري)‌طبق تعرفه تلفن همراه به زبان فارسي دو پالس و به زبان انگليسي پنج پالس - تلفن ثابت به همراه (شهري و بين شهري)‌ دو پالس - تلفن ثابت به ساير كشورها (بين‌الملل)‌ پنج پالس و هزينه هرپالس مكالمه 44.07 ريال است.


برچست ها : ،،