همکاری هسته ای میان ایران و آمریکا +سند
گاردین: «کمپانی آمریکایی نیوجرسی اعلام کرد که اجازه یافته است تا در راستای دسترسی به منابع انرژی، در زمینه هسته ای با دانشگاه ایران همکاری کنند.»
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، روزنامه گاردین(Guardian)، روز شنبه 6 خرداد(May 26) نوشت: «کمپانی آمریکایی نیوجرسی اعلام کرد که اجازه یافته است تا در راستای دسترسی به منابع انرژی، در زمینه هسته ای با دانشگاه ایران همکاری کنند. این کمپانی آمریکایی و دانشگاه آزاد ایران موافقت کرده اند تا در زمینه ادغام و امتزاج هسته ای همکاری کنند.»

متن کامل در ادامه مطلب

این روزنامه انگلیسی ادامه داد: «کمپانی نیوجرسی با همکاری دانشگاه آزاد تهران به دنبال طراحی ماشین آلاتی در زمینه ادغام و امتزاج هسته ای می باشند. این امر به ایران کمک می کند تا در این زمینه و نیز صنعتی شدن پیشرفت زیادی نماید.»

گاردین افزود: «این همکاری در حالی است که ایران و آمریکا، بر سر غنی سازی اورانیوم دچار تنش شده اند البته این همکاری در زمینه ای غیر از غنی سازی صورت می گیرد. برخی از منتقدان می گویند تحریم های تجاری در حالی است که آمریکا به شرکت های خود اجازه همکاری با ایران را می دهد اما تحلیلگران می گویند این همکاری ربطی به افزایش قدرت و سوخت هسته ای ندارد.»برچست ها :