قهرمان تازه وارد
ساخت بازی هایی که از روی کتاب های کمیک ساخته می شوند، کار آسانی نیست. به تازگی استودیوی بازیسازی High Moon کار ساخت بازی از روی شخصیت Deadpool را آغاز کرده و قطعاً کار بسیار سختی را پیش رو دارد تا بتواند بازی خوبی را راهی بازار کند. اما ساخت بازی های اینچنینی قوانینی دارد که باید آن ها را رعایت کرد. خیلی از علاقه مندان به Deadpool با دیدن اولین تریلر این بازی، هیجان زده شده بودند، اما با مشاهده مجدد این تریلر، به این موضوع پی می برید که آن طور که باید و شاید خوب نبود و فاصله زیادی با یک Deadpool دوست داشتنی داشت.
متن کامل در ادامه مطلب

شخصیت Deadpool دارای قابلیت های زیادی است که باید به آن خوب پرداخته شود تا بتوان از آن لذت برد. اگر از طرفداران این ابرقهرمان نباشید، تریلر این بازی شما را جذب خودش نمی کند و دلیل آن هم مشخص است. این تریلر چیز خاصی در خودش ندارد که شما را تحت تأثیر قرار دهد. داستان هنوز مشخص نیست، گیم پلی هنوز کامل نیست و تنها یک شخصیت بامزه با کلی جوک های مختلف در بازی وجود دارد. حتی تریلر بازی چیزی از فضای آن را نیز در بر ندارد، اما به هر حال این تریلر برای معرفی بازی در Comic-Con و طرفداران این شخصیت کافی بود. استودیوی High Moon نشان داد که به شخصیت اصلی بازی بسیار پایبند است و قصد دارد او را به تکامل برساند، اما آن ها باید به 4 قانون مهم در ساخت این بازی توجه کنند.


جوک ها و شوخی های متعدد
Deadpool از آن شخصیت هایی است که بسیار شوخی می کند. البته باید شوخی های او بجا و درست در بازی قرار بگیرد و اگر به دست افراد ناوارد بیفتد، می تواند بازی را خراب کند و روند آن را نیز از جذابیت بیندازد. باید چند شوخی و کارهای جالب برای او طراحی شوند که در شرایط مختلف شاهد آن ها باشیم. طراحی شوخی ها کار آسانی نیست و این بدین معنا است که باید زمان زیادی را روی این موضوع وقت بگذارید. همچنین داستان بازی نیز باید به شکلی طراحی شود که کشش این شوخی ها را داشته باشد. لازم نیست که داستان چندان قوی باشد، اما باید فضایی سرگرم کننده را در خودش قرار دهد.

ضربه به دیوانگی!
شخصیت Deadpool بسیار دوست داشتنی است. او حلال مشکلات مختلفی است. در بسیاری از مواقع، زمانی که او مشکلی را حل می کند و از قالب شخصیت خود بیرون می آید، دوباره خودش را به درد سر می اندازد که این موضوع نشان از حالت شوخ طبعی و جذاب او دارد. Deadpool در بیشتر موارد یک تبهکار است، اما بعضی وقت ها نیز می تواند شخصیت خوبی باشد. او کمی دیوانه است و حرکات و کارهای خاصی از خودش انجام می دهد. سازندگان بازی باید به این خصوصیت منحصر به فرد Deadpool توجه کنند.

یک اقتباس خوب از کتاب های کمیک
Deadpool دارای قدرت های مختلف و زیادی است. او نه تنها یک توپخانه متحرک از انواع سلاح ها است، بلکه ابزاری در اختیار دارد که باعث می شود  بتواند خودش را به جاهای مختلف Teleport کند. این قابلیت ها باعث شده که او شخصیتی بسیار جالب و کارآمد باشد. او می تواند از شمشیر هم استفاده کند و حرکاتی مانند آنچه در DmC می بینیم را مشاهده کنیم. این موضوع بسیار جالب خواهد بود که او در بازی بتواند از سلاح ها و ابزارهای مختلفی که در اختیار دارد، استفاده کند. Deadpool پتانسیل این را دارد که همانند Batman و Metroid بتواند از ابزار مخصوصش به شکلی جالبی استفاده کند، اما استفاده از این ابزار هم باید در جهت سرگرمی و لذتی باشد که در بازی قرار دارد.

Deadpool باید استانداردهای یک بازی را داشته باشد
در حقیقت این بازی باید بسیار سرگرم کننده و جذاب باشد تا بتوان آن را بازی کرد. Deadpool یک دیوانه بسیار باهوش است و قابلیت هایش باعث می شود که تنوان او را با سایر ابرقهرمان ها مقایسه کرد. باید تعادل خوبی در بازی به وجود بیاید تا شخصیت Deadpool در دنیای بازی های کامپیوتری هم طرفداران بیشتری پیدا کند. رعایت کردن این موارد باعث می شود که بازی خوبی را شاهد باشیم. به هر حال زمان زیادی تا عرضه بازی باقی مانده و امیدواریم که بازی خوبی را از این شخصیت شاهد باشیم.
نویسنده: مجید نوردوست
انتشار:فورفان


برچست ها : ،،،،،،،