با کم شدن زاد و ولد زمان سربازی هم افزایش یافت
سربازی
پلیس - خبر داغ امسال در سربازی، افزایش طول آن بود. هرچند که قانون پیش بینی کرده است سربازی 24 ماه است، اما به دلیل 6 ماه کسر خدمتی که ستادکل نیروهای مسلح، سالهای گذشته به تمام سربازان اختصاص می داد، 21 ماه شدن دوره سربازی برای مشمولان شوک بزرگی بود.
متن کامل در ادامه مطلب

سردار سید حمید صدرالسادات، رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا، درباره این تغییر به خبرآنلاین می گوید: "در زمان های مختلف با توجه به نرخ رشد جمعیت جوانانی که به دوره سربازی می رسند و نیازهای نیروهای مسلح، نوسان هایی در سربازی بوجود می آید؛ اگر موالید کمتر شود، امتیازات برای معافیت نیز کمتر می شود و اگر موالید بیشتر شود، امتیازات هم بیشتر می شود."

او بااشاره به قانونی بودن 24 ماه خدمت سربازی، می گوید: "ضرورت ایجاب کرده بود که قبلا با توجه به وجود نیروی مازاد، یک مدتی از طول خدمت سربازی به صورت موقت کم شود و یک سری امتیازات دیگری نیز داده شود. اما می دانید که تعداد موالید ما درحال حاضر در ایران کم شده است. در حقیقت در یکی دو دهه قبل رشد نرخ جمعیت و موالید بیشتر بود ولی اکنون کمتر شده است تغییر موقتی مدت خدمت از 24 ماه به 18 ماه طبق ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح تا آبان ماه سال 1390 قابل اجرا بود. اما مدت خدمت سربازی از ابتدای سال 1391 به 21 ماه تغییر کرد که باز هم نسبت به مدت قانونی 24 ماه، 3 ماه کاهش دارد. درحقیقت باید این را بگوییم که مدت خدمت سربازی به نسبت قانون کاهش داشته است."

مشروح گفتگوی خبرآنلاین با سردار صدرالسادات که در آن به برخی سوالات کاربران هم پاسخ داده شده است، به زودی منتشر می شود.


برچست ها : ،،،،