رشوه 6 میلیون دلاری رژیم صهیونیستی به ترکیه+سند
رژیم صهیونیستی به منظور دور زدن دولت آنکارا و خاتمه دادن به درخواست های مقامات ترکیه در راستای عذرخواهی تل آویو از دولت و ملت ترکیه و پرداخت غرامت به بازماندگان کشتی امدادرسانی مرمره آبی در سال 2010 با پیشنهاد رشوه 6 میلیون دلاری، خواست تا شکایات خود را علیه ارتش اسرائیل پس بگیرند.
متن کامل در ادامه مطلب

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز به نقل از خبرگزاری "رویترز" (Reuters)، «یک وکیل ترکیه ای گفت، دولت اسرائیل پیشنهاد کرده در مقابل پس گرفتن شکایت از ارتش اسرائیل 6 میلیون دلار غرامت به بازماندگان حادثه کاروان کمک به مردم غزه، می پردازد.»

رویترز افزود: «یک مقام بلندپایه اسرائیلی که نخواست نامش فاش شود، گفت: دولت اسرائیل سال گذشته اعلام کرده بود حاضر است غرامت بپردازد و این پیشنهاد را دیگر تکرار نخواهد کرد! ولی به جهت منافعش دوباره این پیشنهاد را تکرار کرده است.» 

تل آویو حدود یک ماه پیش به خانواده های شهدا و مجروحان حمله وحشیانه به کشتی مرمره آبی پیشنهاد داد تا از طریق یک بنیاد یهودی در استانبول مبلغ 6 میلیون دلار به بازماندگان بپردازد.

این در حالی است که خانواده های کشته شدگان و مجروحین این حادثه به اتفاق از پذیرفتن پیشنهاد غیراخلاقی رژیم صهیونیستی خودداری کرده و موضوع را به اطلاع وزارت امور خارجه ترکیه نیز رسانده اند. این عده تاکید کردند که در اینجا فراتر از غرامت، بحث جنایت علیه بشریت توسط صهیونیست ها رخ داده که باید به آن رسیدگی شود. 

ارتش اسرائیل در سال 2010 با حمله به کشتی امداد رسان مرمره که برای کمک به مردم غزه، 9به آنجا می رفت تن از فعالان صلح ترکیه ای را به قتل رساند که باعث ایجاد تنش بین ترکیه و اسرائیل شد.


برچست ها :