حذف Xperia PLAY از لیست آپدیت اندروید 4‪.‬0 سونی
سونی به تازگی لیستی از ابزارهای اندرویدی را منتشر کرده که قصد ارتقاء آنها را به نسخه 4‪.‬0 یا بستنی حصیری دارد. و بدترین خبر ممکن در این میان نصیب دارندگان اکسپریا پلی این شرکت شد. زیرا سونی قصد ندارد که این دستگاه را به نسخه ICS یا IceCream Sandwich ارتقاء دهد. 

متن کامل در ادامه مطلب

در دسامبر سال گذشته که سونی (آن هنگام، سونی اریکسون) برنامه خود برای ارتقاء به اندروید 4‪.‬0 را اعلام کرد، اکسپریا پلی هم در این لیست حضور داشت. اما در آخرین لیستی که به تازگی در سایت سونی موبایل قرار داده شده، سونی این دستگاه را مستثنی کرده است. سونی اعلام کرده که تمامی دستگاه های اندرویدی تولید ۲۰۱۱ به روزرسانی لازم برای ارتقاء را دریافت خواهند کرد و این لیست فعلا شامل موارد زیر است:


اینکه یکی از تلفن های همراه سونی که پتانسیل بسیار خوبی برای گسترش در بازار دارد و ایده جذاب پلی استیشن موبایل را با خود یدک می کشد، اینگونه از دور رقابت خارج شود، کمی عجیب به نظر می رسد. البته گفته می شود که سونی پس از انتشار نسخه بتای ROM خود و تست آن توسط داوطبان، متوجه ایراد در اجرای بازی ها درون ICS شده و چنین تصمیمی را اتخاذ کرده است. هرچند که این شرکت رام بتای بستنی حصیری برای اکسپریا پلی را منتشر کرده و می گوید که کاربران حرفه ای و توسعه دهندگان با مسئولیت خودشان می توانند از آن استفاده کنند. 


باید امیدوار باشیم که سونی برای جبران این خسارت، در آینده نزدیک یک موبایل پلی استیشن واقعی عرضه کند که مشکلات این چنین نداشته باشد.


برچست ها : ،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،