تصاویر دیدنی و زیبا از کاخ نمرود
مجسمه های رویایی 10 متری و کتیبه هایی که در اطراف آن قرار دارد، در لیست میراث فرهنگی یونسکو قرار گرفته است.
به گزارش سایت ایرانتو؛ کاخ نمرود در 86 کیلومتری شرق آدی یامان در روستای کارا دوت شهرستان کاهتا با ارتفاع 2150 متر یکی از مراکز مهم فرهنگی و گردشگری است.

متن کامل در ادامه مطلب

به گزارش ایرانتو به نقل از ترکیه آنلاین؛ٰ نقطه تلاقی تمدن های شرق و غرب بر روی یک هرم عظیم در ارتفاع 2150 متری قرار داشته و به عنوان هشتمین عجایب دنیا نامیده می شود.

مجسمه های رویایی 10 متری و کتیبه هایی که در اطراف آن قرار دارد، در لیست میراث فرهنگی یونسکو قرار گرفته است. در کوه نمرود علاوه بر مجسمه های غول پیکر و گورستان ها، یکی از بهترین مکان ها برای مشاهده غروب و طلوع آفتاب در دنیا می باشد. 

همه ساله هزاران نفر برای مشاهده غروب و طلوع آفتاب به کوه نمرود می آید. این کوه از سوی یونسکو به عنوان یک میراث فرهنگی جهانی اعلام شده است.

نمرود از شاهان بابل بود که دستور ساخت برج بابل را داد. بنابر نقل تورات(10:8)نمرود از فرزندان کوش پسر حام پسر نوح بود.

در قرآن، نام نمرود نیامده ‌است اما از محاجه حضرت ابراهیم خلیل الله با پادشاهی سخن به میان رفته ‌است. در اکثر قریب به اتفاق روایات اسلامی، نام این پادشاه نمرود آمده ‌است. 

در روایات اسلامی، همچنین نوزادکشی نمرود پیش از تولد ابراهیم و نیز سوزانیده شدن ابراهیم در آتش به فرمان نمرود آمده‌ است. همچنین نمرود در روایات سنتی اسلام (نمرود الجبار) نامیده می‌شود.


برچست ها : ،،،،،،،،،،