بازی نبرد خدایان تازه وارد Ascend: New Gods


s از جمله بازی هایی است که برای Xbox Live در دست ساخت قرار دارد. این بازی در نگاه اول یک عنوان Hack and Slash به حساب می آید، اما المان هایی در آن دیده می شوند که این بازی را منحصر به فرد کرده اند. در دموی به نمایش درآمده از این بازی، بازیکنان کنترل شخصیتی را در دست می گیرند که کئاس (Caos) نام دارد. او یک نیمه قهرمان است که باید به یکی از سه خدای Dark ،Light و Void در بازی خدمت کند. هدف بازیکنان این است که دنیا را به فرمان این سه خدا که به آن ها خدمت می کنند، دربیاورند. بازیکنان باید معبدهای سایر خدایان را از بین ببرند و معبد خودشان را در این بازی بنا کنند.
پس از این اقدام، بازیکنان مشاهده می کنند که محیط بازی تغییر می کند. خدمت به هر کدام از سه خدای موجود در بازی، حالت گیم پلی مخصوص به خود را دارد. الهه تاریکی شباهت زیادی به یک تبهکار دارد و تمام تمرکزش روی تخریب کردن و تنفر است. خدای نور جزو گروه خوب ها قرار ندارد، اما پیروانش شباهت های زیادی به جنگجویان صلیبی دارند. خدای خلاء نیز توانایی دارد تا کارهای مختلفی را انجام دهد و کنترل چیزهای مختلفی را بدست بگیرد. در واقع این سه خدای طراحی شده در بازی با در نظر گرفتن خدایان اسطوره ای ساخته شده اند. بازیکنان در قالب چهار قوم مختلف بازی را پیش خواهند برد و باید با تایتان ها که در بازی حکمرانی می کنند، مبارزه کنند. همچنین بازیکنان باید با سایر خدایان هم مبارزه کنند.
مبارزه های New Gods شباهت هایی به دو بازی Shadow of the Colossus و God of War دارند. البته دیگر نمی توان در این سبک بازی ای را پیدا کرد که مانند این دو عنوان نباشند، اما تایتان ها و کئاس تنها نیروهایی نیستند که بازیکنان در این عنوان آن ها را مشاهده می کنند. بازی یک روند Hack and Slash بسیار خوب را هم پیش روی بازیکنان قرار می دهد و دارای ضربات ترکیبی مختلف، جادوهای گوناگون و درخت ارتقاء مهارت ها است که برای هر قوم متفاوت خواهند بود. شما با استفاده از ابزار مختلفی مبارزه خواهید کرد و در طول بازی نیز ابزار مختلفی بدست خواهید آورد.
متن کامل در ادامه مطلب

در New Gods باید با خود انسان هایی که در سرزمین های مختلف حضور دارند هم مبارزه کنید که علیه شما دست به کارهای گوناگونی می زنند. البته انسان ها به زحمت می توانند خودشان را به زانوی کئاس برسانند. اکثر آن ها از سر راه شما فرار می کنند. بازیکنان می توانند آن ها را بخورند تا میزان سلامتی خود را بالا ببرند! برخی از انسان ها سعی می کنند که از شما بالا بروند و شما را بکشند، اما انسان هایی که شما کنترل دهکده آن ها را بر عهده دارید، برای شما مبارزه می کنند، چون شما را فرستاده خدایان می دانند. قسمت چندنفره این بازی هم در نوع خودش بسیار جالب است و شاید در یک بازی Arcade انتظار چنین حالتی را نداشته باشیم. حالت چندنفره بازی از یک نظر به Demon’s Souls شباهت دارد، چون سایر بازیکنانی که در بازی به شما ملحق می شوند به صورت روح دیده می شوند.ارواحی که با رنگ های مختلف در بازی حضور دارند و رنگ آن ها بیانگر این موضوع است که آن ها با چه خدایی هم پیمان شده اند. اگر شما یک کئاس دیگر که متحد شما بود را مشاهده کردید، می توانید با هم در مبارزه های بسیار بزرگ شرکت کنید و Bossهای بازی را شکست دهید. علاوه بر اینکه می توانید در مبارزه ها با همکاری، دشمنان را از بین ببرید، می توانید به یکدیگر نیز کمک کنید و حتی سلامتی دیگران را بهبود ببخشید. از طرف دیگر می توانید کئاس های دشمن خود را هم نفرین کنید و بلاهای مختلف را بر سر سرزمین های آن ها بفرستید. از دیگر قسمت های جالب بازی این است که بازیکنان می توانند کئاس خود را برای خدایان فدا کنند و بازی را از ابتدا شروع کنند. با این کار خود را به یک عزیز دردانه تبدیل کرده اید که می تواند دو خدای دیگر بازی را اذیت کند.


بازیکنانی که کئاس خود را فدا می کنند، میزان مشخصی Experience Point بدست می آورند که به وسیله آن می توانند یک قهرمان قوی تر در یک بازی دیگر داشته باشند. زمانی که بازی را به این شکل از ابتدا آغاز می کنید، با آن شکل که بازی را برای اولین بار شروع می کنید، متفاوت خواهد بود. بازی به بازیکنانی که کئاس خود را فدا کرده باشند، پاداش های مختلفی می دهد که به وسیله آن ها می توانند برخی از قدرت های کئاس قبلی را به شخصیت جدید انتقال دهند. نتیجه این کار این است که شخصیت شما قدرت های بسیار قوی تری بدست می آورد که در حالت معمول نمی توان آن ها را بدست آورد. این بازی دارای برنامه ای است که برای Windows Phone عرضه می شود و باعث می شوند که شما آمار لحظه به لحظه بازی را در اختیار داشته باشید. همچنین شایعات بسیار زیادی منتشر شده که این بازی قرار است به صورت Free to Play روی شبکه Xbox Live عرضه شود و استودیوی Signal Studios، این خبر را رد یا تأیید نکرده است. Ascend: New Gods قرار است در سال 2013 راهی بازار شود.

نویسنده: مجید نوردوست

منبع : پردیس گیم
انتشار : وبلاگ خبری فورفان


برچست ها : ،،،،،،،