استارت زدن کار وبلاگ نویسی

جلسه اول در مورد نیازهای اولیه وبلاگ نویسی حرف زدیم ، در این جلسه برای شما نحوه صحیح شروع وبلاگ نویسی را خواهم گفت.

برای مشاهده آموزش جلسه دوم به ادامه مطلب برید

قالب وبلاگ

بعد از انتخاب سیستم وبلاگدهی شما قبل از هر چیزی باید برای وبلاگ خود قالب انتخاب کنید!
انتخاب قالب خیلی مهم می باشد اما مشاهده می شود خیلی ها این موضوع را فقط در زیبایی قالب می دادند و به سایر عوامل توجه نمی کنند و همین امر باعث می شود کیفیت وبلاگ پایین بیاید.برای همین در انتخاب قالب پیشنهاد می کنیم عوامل زیر را حتما در نظر بگیرید :
  • زیبایی و گرافیک قالب
  • ارتباط قالب با زمینه کار وبلاگ شما
  • استاندارد بودن قالب از لحاظ کدنویسی html
  • سرعت بارگذاری
  • سئو seo
  • راحتی کار برای بازدید کننده
با در نظر گرفتن موارد بالا شما باید در انتخاب قالب دقت بیشتری بکنید،چون قالب وبلاگ نشان دهنده شخصیت مجازی وبلاگ شما به کاربر می باشد و اگر ظاهر وبلاگ زشت و یا شلوغ باشد بازدید کننده در اولین ورود به وبلاگ شما دلزده می شود و دیگر به وبلاگ شما باز نخواهد گشت.
سایر عوامل ذکر شده برای موتورهای جستوگر اهمیت دارد و از جایی که معمولا 85% بازدیدهای یک وب را موتورهای جستوجو تشکیل می دهند شما باید نهایتا تلاش خود را بکنید تا قالبی مناسب برای بازدیدکننده ها و موتورهای جستوگر انتخاب کنید.

مطالب وبلاگ
قبل از این که در این مورد توضیح بدم به یک جمله که سئو کاران از آن استفاده می کنند اشاره می کنم.« مطالب پادشاه وبلاگ شما هستند و سئو بدون مطالب هیچی نمی باشد ».
هدف از گفتن جمله فوق نشان دادن اهمیت این موضوع می باشد.
شما تا به اینجا یک وبلاگ آماده برای شروع کار دارید ولی همان طور که می دانید برای هر کاری باید هدف نهایی را مشخص کرد و در اینجا شما باید دقیق تصمیم خود را بگیرید که می خواهید چه نوع مطالبی در وبلاگتان بگذارید!
در گذاشتن مطلب شما باید دقت کنید که بازدید کننده بابت همین مطالب به وبلاگ شما می آید و برای همین باید مطالب گذاشته شده باید کاملا مرتبط با زمینه کاری وبلاگ شما باشد و همیشه باید وبلاگ خود را با محتوایی جدید بروز کنید؛ یکی از مزایایی بروز نگه داشتن هر روز وبلاگ کسب بازدید کننده ثابت می باشد.در این حالت کاربر وبلاگ برای دریافت مطالب جدید روز از وبلاگ شما دیدن خواهد کرد و همچنین از دید موتورهای جستوجو وبلاگ شما از سایر وبلاگ ها رتبه بالاتری خواهد داشت که در نهایت آمار وبلاگ شما افزایش پیدا خواهد کرد.

نتیجه گیری جلسه دوم :
شما برای داشتن یک وبلاگ حرفه ای از همان روز اول نیاز به داشتن قالب بهینه سازی شده برای موتورهای جستوجو و بازدید کننده می باشید تا وبلاگ شما را حرفه ای و در عین حال زیبا نشان بدهد.اما یک وبلاگ زیبا بدون مطالب هیچی نمی باشد پس باید برای گرفتن بازدید از موتورهای جستوجو شروع به انتشار مطالب مفید و بروز بکنید تا وبلاگ شما باکسب بازدید هر روز در بین کاربران از قبل شناخته تر شود.


برچست ها : ،،