آموزش اصول شروع وبلاگ نویسی

قابل توجه خواننده های این مطالب :
این مقاله آموزشی برای افرادی می باشد که تازه وارد این کار شده اند و در این زمینه هنوز چیزی نمی دانند،و نیز برای کسانی که دوست دارند به دانسته هایشان افزوده شود می باشد.
پس افرادی هم که این توانایی را در خود می بینند که می توانند در این راه به همکاران خود کمک کنند نیز اطلاع دهند تا با کمک یکدیگر بتوانیم سطح دانش کاربران اینترنت کشورمان را هرچند کم ولی به صورت موثر و مفید افزایش دهیم.

آموزش جلسه اول در ادامه مطلب

جلسه اول :

وبلاگ نویسی چیست ؟ و به چه چیزهایی نیاز دارد ؟


وبلاگ نویسی را می توان به یک دفتر خاطرات الکترونیکی تشبیه کرد که در آن نوسنده هر آنچه دلش می خواهد را در آن می نویسد و آن را با سایر دوستان خود به اشتراک می گذارد.
اما با افزایش کاربران و تنوع سلیقه ها وبلاگ ها رفته رفته از حالت ساده بودن خارج شده و روز به روز با افزایش امکانات سیستم های وبلاگدهی،وبلاگ ها شبیه سایت ها شده اند!
اما چیزی که در این بین برای کاربران که در اصطلاع نیز وبلاگ نویس خطاب می شوند اهمیت زیاد دارد انتخاب سیستم وبلاگدهی می باشد.
اهمیت این موضوع شاید در نگاه اول برای بعضی افراد ناچیز باشد اما باید گفت انتخاب یک سیستم وبلاگدهی در اولین قدم برای آغاز کار بسار مهم می باشد،که  در زیر به مهم ترین این موارد ذکر شده است.
  • اعتبار
  • امکانات
  • شهرت
  • پشتیبانی
4 مورد فوق هر کدام برای خودشان یک مقاله می توانند باشد که در اینجا مورد بحث ما نمی باشد.

با در نظر داشتن موارد بالا شما برای آغاز به کار وبلاگ نویسی باید از قبل هدفی معیین داشته باشید تا تمام نیروی خود را برای رسیدن به آن هدف به کار بگیرید.که در این راه بعد از انتخاب هدف ،انتخاب سیستم وبلاگدهی مناسب در الویت می باشد.
برای پیدا کردن سیستم وبلاگدهی مناسب نیز توصیه می شود خودتان تحقیق کنید.نتیجه این تحقیق می تواند در شما نتایج مثبتی نیز به وجود آورده و شما را برای ورود به این کار کاملا آماده بکند.

نتیجه گیری جلسه اول :
وبلاگ نویسی یعنی این که شما با استفاده از امکانات موجود در سیستم وبلاگدهی خود مطالبی را ونشته و آن را در اختیار دیگران گذاشتن، که تنها لازمه ساخت یک وبلاگ نیز برای شروع کار بعد از مشخص کردن هدف خود از ساخت وبلاگ انتخاب سیستم وبلاگدهی متناسب با نیازهای شما می باشد.

توجه : این آموزش ادامه دارد و هدف از جلسه اول فقط سخنی برای شروع کار بود و ان شالله جلسه های بعدی را با محتوایی مفید و کارآمدتر ادامه خواهم داد.
منتظر نظرات سازنده شما برای ادامه آموزش هستم.


برچست ها : ،،،،،،،،،،